نکات نگهداری و استفاده از جاروبرقی

برای همه ما مشکلاتی از نظیر خرابی مکرر جاروبرقی و یا پارگی لوله خرطومی و یا کیسه آن رخ داده است و ممکن است هنوز هم با آن ها دست و پنجه نرم کنیم و راه حل را ندانیم. ولی امروز در مجله فروشگاه اینترنتی دکوماژ قصد داریم تا به بازگویی نکات نگهداری و استفاده از جاروبرقی بپردازیم تا بتوانید علاوه بر نگهداری بهینه جاروبرقی خود بتوانید از آن نهایت استفاده را نیز بکنید. ما امروز به شما نکاتی را آموزش میدهیم تا بتوانید مراجعه به خدمات پس از فروش و یا مرکز تعمیرات لوازم خانگی را به حداقل برسانید و از محصول خود با استفاده مطلوب توسط خودتان نهایت لذت را ببرید. علاوه بر این شما برای مشاهده تمامی جاروبرقی های موجود در فروشگاه دکوماژ با پیشرفته ترین و به‌روز ترین تجهیزات روز دنیا ( همراه با ضمانت اصالت کالا و گارانتی محصول ) میتوانید به این صفحه مراجعه کنید و در صفحه هر محصول بطور جداگانه نقد و بررسی تخصصی هرمحصول را مطالعه کنید. با ما همراه باشید…

میزان مکش

در جاروهای برقی معمولاً چندین درجه قدرت مکش وجود دارد، برای نظافت هر بخش از منزل، باید از قدرت لازم و نه قدرت بیشتر استفاده کنید. سطوحی با امکان چسبندگی مانند موکت و سطوح پرزدار به توان بالاتری برای جداسازی خرده‌‌های اضافات نیاز دارند. برای سطوح صاف توان کمتری مورد نیاز است. مثلاً برای نظارت فرش‌ها از درجه مخصوص فرش و برای نظافت مبل‌ها از درجه مخصوص به آن استفاده کنید. اضافاتی که امکان چسبندگی به سطوح را دارند به توان بالاتری برای جداسازی نیاز دارند .
اگر جارومکش کافی نداشت ، ابتدا جارو برقی را خاموش کرده و سپس لوله‌ی جاروبرقی و پاکت آن را چک کنید تا پارگی و یا فرسودگی در آن وجود نداشته باشد و یا چنانچه فرش تازه‌یی خریداری کرده‌اند احتمال دارد که فرش شما دارای فیبر زیادی بوده و به سرعت پاکت جارو را پر کرده و جریان هوا را مسدود کرده باشد . چنانچه بعد از بررسی همه ی این نکات باز هم جارو برقی خوب کار نمی‌کرد ، آن را به تعمیر کار نشان دهید.

نکات نگهداری و استفاده از جاروبرقی

برس ها

بهتر است هنگام جارو برقی کشیدن بر روی سطوح مختلف مثل فرش و سرامیک و مبل و پرده ، از برسهای مخصوص و مربوط به آن سطح استفاده کنید تا هم کیفیت وسایل، حفظ شود و هم جارو برقی انتظار و رضایت شما را از کارکرد خود برآورده کند ، چرا که مقدار مکش جارو برقی با برسهای مختلف تغییر می‌کند و غبار موجود در سطوح راحت تر از بین می‌رود . اگر در خانه فرش دستباف دارید بهتر است از برس پرده با مکش کم جارو استفاده کنید تا فرش آسیب نبیند.

فیلتر های جاروبرقی

فیلتر جاروبرقی را همیشه کنترل کنید تا گرد و غبار نگیرد، در صورتی که فیلتر جاروبرقی شما خیلی کثیف و آلوده شده است، آن را شسته یا تعویض نمایید، فیلتر آن را لا اقل دو بار در سال شسته یا تعویض نمایید. هر وقت احساس کردید که فیلتر جاروی شما بسیار کثیف شده و یا در حال پاره شدن است، زمان تعویض فیلتر رسیده است، معمولاً زمانی بین 6 تا 8 ماه بعد از اولین استفاده از جاروبرقی زمان مناسبی است.

نکات نگهداری و استفاده از جاروبرقی

پاکت

هیچ گاه نگذارید کیسه جاروبرقی کاملا پر شود. بهتر است زمانی که سه چهارم پاکت پر شد آن را عوض کنید تا از قدرت مکش جارو برقی کاسته نشود.
اگر کیسه جاروبرقی شما دائمی است، آن را در فضای آزاد تخلیه کرده و حتما در هنگام تخلیه از دستکش و ماسک استفاده کنید. بهتر است با یک دست پاکت را درون کیسه زباله برده و با دست دیگر کیسه زباله را بسته نگه دارید تا از تنفس گرد و غبار آن جلوگیری کنید. پس از تخلیه آن را با آب بشویید و سعی کنید از مواد شوینده استفاده نکنید .

 

مناطق ممنوعه برای استفاده بهینه از جاروبرقی

سطح مرطوب را با جارو برقی تمیز نکنید این کار موجب کاهش عمر موتور می‌شود، زباله‌های بزرگ را جارو نکنید. آن ها می‌توانند به موتور صدمه وارد کنند. اشیاء نوک تیز مثل سنجاق و شیشه را با جارو برقی از سر راه برندارید. چون می‌توانند موجب پارگی خرطوم شوند و یا در شیارهای داخلی آن گیر کرده و باعث جمع شدن گرد و غبار و کاهش قدرت مکش و صدمه به موتور شوند، از جمع کردن حجم زیادی از گچ، سیمان و یا نظایر آن با جاروبرقی خودداری کنید، جاروبرقی برای نبرد با غبار است. پس هر چیز حجیمی را که می توان با ابزار دیگری از سر راه برداشت، به خورد جاروبرقی ندهید، بعد از گذشت 15 تا بیست دقیقه، دیگر جارو نکنید، بگذارید جاروی شما دقایقی نفس بکشد. در آخر باید بگوییم که پس از مطالعه مقاله “نکات نگهداری و استفاده از جاروبرقی” باید بگوییم که همگی این نکات و ماندگاری جاروبرقی به شما و استفاده بهینه از جاروبرقی خودتان بستگی دارد و هر چه شما در نگهداری جاروبررقی کوشاتر باشید محصول نیز مدت زمان بیشتر برای شما کارایی خواهد داشت. با تشکر از اعتماد و حسن انتخابتان.