لوازم ممنوعه برای شستن در لباسشویی

همگی ما گاها بطور اشتباه وسایلی را در ماشین لباسشویی قرار داده ایم که بعد از روشن شدن و صداهای ناهنجاری که از مخزن لباسشویی به گوشمان میرسید متوجه میشدیم که وسیله ای را ندانسته و یا تصادفا وارد لباسشویی کرده ایم. این کار ممکن است آسیب زیادی به لباسشویی و یا بدنه مخزن آن برساند. برای جلوگیری ار آن همیشه قبل از وارد کردن لباس ها به مخزن لباسشویی تمامی جیب های آن را چک کنید تا از بروز هرگونه آسیب و یا در شرایط بدتر از بروز حادثه جلوگیری کنید. در این ما قصد داریم تمامی لوازم ممنوعه برای شستن در لباسشویی را برای شما بازگو کنیم تا با دقت بیشتری در بازه زمانی زیادی بتوانید از لباسشویی بدون مشکل استفاده کنید و همچنین با دانستن این مطالب همیشه در مراقبت و نگهداری از لباسشویی تلاش خود را بکنید. با ما همراه باشید ;

لوازم ممنوعه برای شستن در لباسشویی

لوازم ممنوعه برای شستن در لباسشویی

1- اشیاء فلزی : از ورود هرگونه شی فلزی مانند سکه جلوگیری کنید.

لوازم ممنوعه برای شستن در لباسشویی

2- پتو و ملحفه : از شستن پتو با لباسشویی تا حد ممکن جلوگیری کنید. این امر فقط وقتی مهیا میشود که روی کارتن لباسشویی درج شده باشد و یا در مشخصات لباسشویی قابلیت شست و شوی پتو نوشته شده باشد (معمولا لباسشویی های بالای 10 کیلو). تنها در این شرایط شما می‌توانید تمامی پتو های خود را بسته به حداکثر وزن قابل تحمل برای لباسشویی درون آن قرار دهید. این نکته را نیز به یاد داشته باشید که وزن پتوی خشک مهم نیست. پتویی با وزن 1 کیلوگرم درصورت خیس شدن تا 5 کیلوگرم ممکن است سنگین شود. بهترین گزینه برای شست‌وشوی پتو لباسشویی های در از بالا می‌باشند زیرا در لباسشویی در از جلو پتو با سنگین شدن و چسبیدن به اطراف مخزن تعادل دستگاه را بهم زده و باعث خرابی شفت و بلبرینگ لباسشویی می‌شود. پس برای مراقبت و نگهداری از لباسشویی خود این نکته را به هیچ وجه فراموش نکنید که کار ماشین لباسشویی شستن لباس است نه پنو.

پتو و ملحفه

3-لباس زیر زنانه : از ورود لباس زیر های زنانه ( فنری و یا گیره‌دار ) و یا مایو شنا به لباسشویی جلوگیری کنید زیرا ممکن است قلاب های آن در صورت گیر کردن به البسه دیگر باعث خرابی و یا پاره شدن لباس های دیگر شوند و یا درصورت باز شدن آهن گیره و یا فنر باعث قلاب شدن لباس به سوراخ های مخزن لباسشویی می‌شود. لباس های شنا نیز بخاطر خاصیت ارتجاعی‌شان فورا خراب میشوند و خصوصیات خود را از دست می‌دهند.

لوازم ممنوعه برای شستن در لباسشویی لباس زیر

4- موی حیوانات خانگی : اگر لباسی دارید که موی حیوانات خانگی به آن چسبیده حتما قبل از آن بوسیله غلتک های چسب دار مو ها را جدا کرده و بعد در لباسشویی قرار دهید. موی حیوانات ممکن است در هنگام شست و شو به یکدیگر چسبیده و باعث بسته شدن راه های ورود و خروج آب میشوند. برای مراقبت و نگهداری از لباسشویی باید جلوی پرز ها و موهای حیوانات را از ورود به لباسشویی بگیرید.

لوازم ممنوعه برای شستن در لباسشویی موی حیوانات

5- پادری : پادری ها به خاطر کثیفی ها و پرز هایی که به مرور درون آن ها قرار میگیرند ممکن است  در بازه زمانی طولانی باعث بسته شدن راه های ورود آب و یا جمع شدن پرز ها اطراف مخزن میشوند.

پادری لوازم ممنوعه برای شستن در لباسشویی

6- کفش های کتانی : کفش ها با اولین شست‌وشو ممکن است چسب کف و یا ظرافت خود را از دست بدهند بنابراین حتما از محفظه های مخصوص شست‌وشوی کفش که عکس آن را در ذیل این مطلب مشاهده میکنید استفاده کنید.

کفش لوازم ممنوعه برای شستن در لباسشویی

7- لباس های ضدآب : لباس های بارانی و یا پلاستیکی ضدآب برای خاصیت بخصوصی که دارند باعث جلوگیری از چرخش مناسب آب میشوند و این عمل تعادل شست‌وشو را بهم زده و به مرور باعث خرابی شفت و بلبرینگ دستگاه میشود.

لباس ضدآب

8- لباس‌های کوچک : مانند جوراب بچه نیز ممکن است در قسمت‌هایی از دستگاه که دسترسی به آن‌ها مشکل است گیر کنند. این اقلام کوچک می‌توانند از طریق شیار بین لاستیک درب و دیگ وارد مخزن زیر دیگ و لوله‌های دستگاه شوند. هیچ‌کس دوست ندارد آب دستگاه سرریز کند؛ بنابراین این اقلام کوچک را درون کیسه‌ای مخصوص شستشو و تور مانند قرار دهید تا مطمئن شوید امکان خروج آن‌ها وجود ندارد.

9- آب اضافی : در لباسشویی هایی که قابلیت اضافه کردن لباس در حین شست‌وشو را دارند اغلب مردم با اضافه کردن آب فکر میکنند لباس ها بهتر شسته میشوند ولی شما با این عمل تعادل دستگاه را بهم میزنید و باعث خرابی آن میشوید.

مراقبت و نگهداری از لباسشویی

 

10- بالش های فومی : این بالش ها بخاطر بافت سلول بازی که دارند در صورت شست و شو ممکن است به یک بالش سخت و محکم تبدیل شوند و یا در حین چرخش قطعه قطعه شوند و در دسته بندی لوازم ممنوعه برای شستن در لباسشویی به شمار میروند.

مراقبت و نگهداری از لباسشویی بالش فومی

11- لباس های توری : اگر لباس های توری خود را در لباسشویی قرار دهید با این کار باعث بوجود آمدن پارگی و سوراخ در یطح شکننده آن ها میشوید. به همین دلیل بهترین راه شست‌وشوی آن ها با دست و آب سرد با ملایمت تمام، آن هم در یک محفظه توری است.

دکوماژ

12- لباس های پولک دار : این دسته از لباس ها معمولا پولک های ضعیفی دارند و در صورت شست و شو پولک های آن ها درون واشر لباسشویی میریزند و به راحتی میتوانند لباسشویی را خراب کنند.

13- کلاه های بافتنی : برای اینکه بتوانید همیشه از این کلاه ها استفاده کنید و بافت شکیل خود را از دست ندهند هرگز آن ها را با لباسشویی نشوئید. زیرا بافت آن ها هرگز تحمل و کشش این چرخش با سرعت را ندارد.

مراقبت و نگهداری از لباسشویی

14- ضدعفونی کردن : این مورد در اصطلاح یک راهنمایی به حساب می‌آید ولی باید درنظر داشته باشید که بهترین راه برای بالا بردن عمر ماشین لباسشویی ضدعفونی کردن مداوم آن در نوبت های مرتب می‌باشد که برای خرید این قرص های ضدعفونی کننده لباس و لباسشویی میتوانید به این صفحه (کلیک کنید) مراجعه کنید.

ضدعفونی کردن لباسشویی

جمع بندی

در کل اگر میخواهید از ماشین لباسشویی خود استفاده خوبی داشته باشید و در مدت زمان طولانی دچار مشکل نشوید باید احتیاط های لازم را در رابطه با مراقبت و نگهداری از لباسشویی داشته باشید. این نکته نیز فراموش نشود که مواد شوینده را در حد نرمال و معقول بریزید و این را نیز بدانید که مواد بیشتر تمیزی بیشتر نمی‌آورد بلکه باعث کفی ماندن لباس ها و غوطه ور شدن آن ها در مواد شوینده میشود. برای خرید بهترین لباسشویی های بازار میتوانید به این صفحه مراجعه کنید و در صورت علاقه به خرید قرص ضدعفونی کننده لباس و لباسشویی میتوانید به این صفحه مراجعه کنید. در فروشگاه اینترنتی دکوماژ تیم پشتیبانی حرفه ای ما از زمان سفارش تا تحویل مرسوله با شما همراه بوده و تمامی سفارشات در کوتاه ترین زمان ممکن به دست مشتریان گرامی خواهد رسید، تمامی کالای این فروشگاه با ضمانت اصالت کالا و همراه با گارانتی ارسال میشود و همچنین با خرید هر وسیله برنده جایزه و درصد تخفیفی برای خرید بعدی میشوید. با تشکر از اعتماد و حسن انتخاب شما