راهنمای خرید و نگهداری سرویس قابلمه

سرویس قابلمه چی بخرم؟ از کجا بخرم؟ کدوم جنس خراب نمیشه؟ کدوم جنس دیرتر خراب میشه؟ همه این سوالات موقع خرید جهزیه و یا تعویض سرویس قابلمه قدیمی برای شما عزیزان پیش می‌آید. ما امروز در دکوماژ برای شما راهنمای خرید و نگهداری سرویس قابلمه را آماده کرده ایم تا علاوه بر شناخت انواع جنس قابلمه و روکش و شناخت نیاز های خودتان بتوانید هر سرویس قابلمه ای را به بهترین نحو نگهداری کنید و حتی بدون داشتن ذره ای خط و خش تا سال ها از آن استفاده کنید. در هنگام خرید با این نکته را هم در نظر گرفت که علاوه بر جنس که 45 درصد ضمانت سالم ماندن سرویس را می‌دهد، 55 درصد دیگر سالم ماندن سرویس بستگی به نحوه نگهداری ما از آن دارد. پس بنابراین به ترتیب به بررسی و بحث راجع به این موضوع می‌پردازیم. تمامی سوالات خود را نیز در بخش کامنت ها از ما بپرسید تا در کوتاه ترین زمان ممکن جواب خود را هم از طریق بررسی این صفحه و هم از طریق ایمیل دریافت کنید. همچنین برای مشاهده و بررسی تمامی سرویس های قابلمه در فروشگاه اینترنتی دکوماژ میتوانید به این صفحه مراجعه کنید و درصورت تمایل محصول مورد نظر را سفارش و در کوتاه ترین مدت زمان ممکن درب منزل خود تحویل بگیرید.

در فروشگاه اینترنتی دکوماژ شما میتوانید تمامی ظروف پخت و پز را بصورت تکی و یا سرویس خریداری کنید و تا 24 ساعت ضمانت بازگشت کالا داشته باشید. با کنار گذاشتن چند دقیقه وقت و مطالعه این مطلب در آرامش میتوانید مزایا و معایب سرویس های مورد نظر را نیز بررسی کنید و طبق نیاز هایی که در آشپزخانه خود میبینید و یا شرایطی که هر منزلی دارد (بطور مثال ظروف شیشه ای و پیرکس برای منزلی با فرزندان زیاد مناس نمی‌باشد) بهترین سرویس و مناسب ترین آن ها برای خانه خود را خریداری کنید.

ظروف پخت‌وپز فروشگاه اینترنتی دکوماژ

انواع سرویس قابلمه و جنس های مختلف آن‌ها

 

1- سرویس قابلمه چدن (لعاب کاری شده)

چدن جنس فوق‌العاده بادوامی است که اگرچه دیر داغ می‌شوند، از لحاظ حفظ گرما محشرند و می‌توانند غذا را پس از پایان پخت تا مدت طولانی‌تری گرم نگه دارند. اما چدن جنس سنگین‌وزنی است. غذا هم که داخلش باشد سنگین‌تر می‌شود. نکته دیگر اینکه چدن به اندازه مس و آلومینیوم در توزیع یکنواخت گرما خوب نیست. ( راهنمای خرید و نگهداری از سرویس قابلمه در فروشگاه اینترنتی دکوماژ )

مزایا

1. چدن لعاب‌کاری‌شده با غذاهای اسیدی یا قلیایی واکنش نمی‌دهد. پس از این جنس سرویس قابلمه‌ ها می‌توانید برای تهیه غذاهای گوجه‌ای یا آب‌لیمودار هم استفاده کنید.

2. می‌توانند قابل‌شست‌وشو در ماشین ظرف‌شویی باشند. اما بهتر است این کار را نکنید. شست‌وشوی مکرر در ماشین ظرف‌شویی چه‌بسا پوشش لعابی این ظروف را از بین ببرد.

3. در فر هم قابل‌استفاده‌اند. (اگر متعلقات پلاستیکی نداشته باشند که در فر ذوب شود؛ مثلا دستگیره پلاستیکی)

4. نگهداری قابلمه‌‌های چدنی لعاب‌کاری‌شده بسیار راحت‌تر است. چون لعاب این ظروف خودبه‌خود مانع ایجاد زنگ‌زدگی می‌شود. اما چدن بدون لعاب را برای جلوگیری از زنگ‌زدگی باید روغن‌کاری کنید.

5. در مقایسه با ظروف چدنی بدون لعاب تنوع رنگی بیشتری دارند. در مدل‌های متنوع‌تری هم پیدا می‌شوند.

معایب

1. از انواع بدون لعاب گران‌ترند.

2. خیلی نچسب نیستند.

سرویس قابلمه چدن لعاب کاری شده

2- سرویس چدن (بدون لعاب کاری)

مزایا

1. روی حرارت خیلی زیاد هم قابل‌استفاده‌اند.

2. اگر خوب سیزنینگ‌شان کنید، تقریبا نچسب می‌شوند. سیزِنینگ به این معنی است که سطح داخلی ظرف باید روغن‌کاری و در دمای بالا حرارت داده شود.

معایب

1. چدن بدون لعاب با غذاهای اسیدی یا قلیایی واکنش می‌دهد و می‌تواند طعم و رنگ غذا را تغییر دهد.

2. نگهداری این ظروف زحمت نسبتا زیادی دارد. هرازچندگاهی نیاز به سیزِنینگ دارند تا هم تقریبا نچسب شوند و هم زنگ نزنند. انجام درست فرایند سیزِنینگ ریزه‌کاری‌هایی دارد که در این مطلب نمی‌گنجند. همین‌قدر بگوییم که چدن لعاب‌کاری‌شده نیازی به سیزِنینگ ندارد.

3. برای شست‌وشو در ماشین ظرف‌شویی مناسب نیستند. در شست‌وشوی دستی هم باید دقت داشته باشید که استفاده از اسکاچ زبر و شوینده‌‌های قوی سیزنینگ‌شان را از بین می‌برد.

4. درضمن پس از هر بار شست‌وشو باید کاملا خشک شوند. وگرنه زنگ می‌زنند.

5. این جنس ظروف، خصوصا در تماس با مواد غذایی اسیدی، مقداری نشت آهن خواهند داشت. بنابراین شاید در برخی افراد موجب شوند که بیش از نیاز روزانه بدن‌شان آهن دریافت کنند. مبتلایان به هِموکروماتوز چون جذب آهن‌ بدن‌شان زیاد است باید در خصوص استفاده از ظروف چدنی محتاط‌تر باشند.

سرویس چدن (بدون لعاب کاری)

3- استیل ضدزنگ

شاید بتوان گفت که سرویس قابلمه های استیل نسبت به سایر انواع قابلمه ها بهداشتی تر هستند و به نوعی نیز از دوستداران طبیعت به حساب می آیند. این نوع از قابلمه ها عمر طولانی دارند و زنگ نمی زنند. علاوه بر این واکنشی هم نسبت به غذا ندارند، با این حال حرارت را به صورت کاملا مستقیم انتقال می دهند و همین مسئله هم ممکن است باعث شود تا غذای شما سریع تر بسوزد.

اگر غذا به کف قابلمه استیل شما چسبید می توانید با مقداری سرکه و یا استیل شو آن را به راحتی پاک و ترمیم کنید. در نهایت هم باید اشاره کنیم که سرویس قابلمه استیل معمولا قیمت مناسبی دارد. ( راهنمای خرید و نگهداری از سرویس قابلمه در فروشگاه اینترنتی دکوماژ )

مزایا

1. ظروف پخت‌وپز استیل، خصوصا استیل 18/10 (نسبت کروم به نیکلِ ترکیب‌شده با استیل؛ ۱۸ به درصد کروم و ۱۰ به درصد نیکل اشاره دارد)، بسیار بادوام‌اند. استیل در برابر زنگ‌ و خوردگی جنس مقاومی است. در برابر خش‌ و غُرشدگی هم همین‌طور.

2. استیل ضدزنگ با غذاهای اسیدی یا قلیایی واکنش نمی‌دهد. این جنس قابلمه‌ ها برای پخت هر نوع غذایی قابل‌استفاده‌اند و روی رنگ و طعم غذا اثر نمی‌کنند.

3. از قابلیت شست‌وشو در ماشین ظرفشویی برخوردارند. اما شست‌وشوی دستی برای افزایش طول عمر و حفظ درخشندگی این جنس قابلمه بهتر است.

4. درون فر هم قابل‌استفاده‌اند (البته برای هر جنس قابلمه‌ مواردی از قبیل قابلیت استفاده در فر یا شست‌وشو در ماشین ظرف‌شویی را باید در دستورالعمل تولیدکننده هم چک کنید.)

5. استیل بگیر (استیلی که مغناطیسی است و جذب آهن‌ربا می‌شود) روی اجاق‌های القایی هم قابل‌استفاده‌ است.

معایب

1. استیل به‌تنهایی رسانندگی گرمایی ضعیفی دارد. به همین دلیل پیشنهاد می‌کنیم برای خرید ظروف پخت‌وپز استیل دنبال مدلی باشید که با مس یا آلومینیوم ترکیب شده باشد. برای تقویت رسانندگی گرماییِ ظروف استیل معمولا ساختارشان را چندلایه می‌سازند و در لایه میانی از فلزی مثل مس یا آلومینیوم یا هر فلز دیگری که رسانندگی گرمایی بهتری از استیل داشته باشد استفاده می‌کنند. استفاده از مس در مقایسه با آلومینیوم قیمت ظروف استیل را بالاتر می‌برد. اما ظروف استیلی که با مس تقویت می‌شوند نسبت به تغییرات دما واکنش‌پذیری سریع‌تری دارند.

2. قابلمه‌های استیل بیشتر برای پخت غذاهای آب‌دار مناسب‌اند. مگر اینکه کفی ضخیم چندلایه داشته باشند که زود ته نگیرند.

3. سطح ظروف استیل باوجود مقاومت بالا ممکن است به‌مرور براثر استفاده و نگهداری نادرست (حرارت خیلی زیاد، استفاده از کفگیر و ملاقه فلزی، شست‌وشو با اسکاچ زبر و شوینده‌های ساینده) صدمه ببیند. در این صورت احتمال دارد نیکل موجود در ترکیبات استیل به غذا راه پیدا کند. قابل‌توجه کسانی که آلرژی شدید یا حساسیت به نیکل دارند. اگر چنین مشکلی دارید، قابلمه‌های چدن یا تماما سرامیک برایتان بهترند.

سرویس استیل ضدزنگ

4- سرویس قابلمه های گرانیتی (سنگ نما)

روکش های گرانیتی در میان سایر پوشش های نچسب داراب دوام و سختی بسیار و بیشتری است. ویژگی مهم گرانیت آن است که گرما را در خود نگه می دارد و غذا هم در آن دیرتر از سایر ظروف معمولی می سوزد. تمیز کردن و شست و شوی قابلمه های گرانیتی ساده ای و به دلیل نچسب بودن می تواند میزان روغن مصرفی شما را کاهش دهد.

در نهایت نیز باید اضافه کنیم که گرانیت ماده ای طبیعی است و به همین دلیل نیز طعم غذای شما را تغییر نخواهد داد. ( راهنمای خرید و نگهداری از سرویس قابلمه در فروشگاه اینترنتی دکوماژ )

مزایا

1. جزو سطوح غیرواکنشی محسوب می‌شوند و درنتیجه برای پخت طیف گسترده‌تری از مواد غذایی کاربرد دارند.

2. از ظروف پخت‌وپز چدنی سبک‌ترند.

3. برای نگهداری به‌راحتی تمیز می‌شوند.

معایب

1. پوشش ظروف گرانیتی در مواردی ممکن است حاوی فلزات سنگین باشد. بنابراین ترجیحا از برندهای متعبر خرید کنید. کیفیت مواد اولیه نقش بسزایی در سلامت ظروف پخت‌وپز دارد.در

2. استفاده از این ظروف باید مواظب بود که خط‌وخش نیفتند و لعاب‌شان ساییده نشود.

3. معمولا به‌عنوان ظروف نچسب تبلیغ می شوند. اما گاهی از این بابت عملکرد چندان رضایت‌بخشی ندارند.

ظروف پخت‌وپز سرویس قابلمه گرانیتی

5- نچسب رژیمی (تفلون و سرامیک)

ظروف پخت‌وپز نچسب می‌توانند از جنس آلومینیوم آنودایزشده باشند که در این صورت سبک و نسبتا ارزان خواهند بود اما بدنه این ظروف در انواع گران‌تر معمولا از استیل یا مس ساخته می‌شود. حتما می‌پرسید که پس فرق‌ ظروف نچسب با قابلمه‌های برای مثال استیل در چیست؟

تنها تفاوت‌شان این است که با ترکیبات نچسب مثل تفلون یا سرامیک پوشش داده شده‌اند. اگر دغدغه‌های محیط‌زیستی دارید، سرامیک انتخاب محیط‌زیست‌دوستانه‌تری است. ( راهنمای خرید و نگهداری از سرویس قابلمه در فروشگاه اینترنتی دکوماژ )

مزایا

1. ظروف پخت‌وپز نچسب برای آشپزی با روغن کم بسیار مناسب‌اند. برخی برندها ادعا می‌کنند که این ظروف حتی بدون قطره‌ای روغن هم قابل‌استفاده‌اند. اما برای افزایش طول عمر ظروف نچسب بهتر است که حداقل با اندکی روغن چرب شوند.

2. به‌راحتی تمیز می‌شوند. اما نباید از سطوح زبر و مواد شوینده ساینده برای تمیزکردن‌شان استفاده کنید. ازآنجاکه چسبنده نیستند، اصلا نیازی هم به شست‌وشوی سخت نیست.

3. برخی ظروف نچسب درون فر هم قابل‌استفاده‌اند. اما باید حداکثر دمای قابل‌تحمل‌‌شان را روی جعبه محصول چک کنید و بهتر است دسته های آن نیز همجنس بدنه باشند.

معایب

1. پوشش نچسب این ظروف به‌مرور خش برمی‌دارد و پوسته‌پوسته می‌شود. بنابراین در ظروف نچسب به‌هیچ‌وجه از کفگیر و ملاقه فلزی استفاده نکنید.

2. این جنس قابلمه‌ یا تابه برای آشپزی با حرارت بالا مناسب نیست. ظروف نچسب با پوشش تفلون تحت دمای خیلی زیاد از خودشان ذرات و گازهای سمی آزاد می‌کنند. درمورد ظروف نچسب با پوشش سرامیکی هم باید دقت داشته باشید که دمای خیلی زیاد می‌تواند خاصیت نچسب‌بودن‌شان را از بین ببرد.

3. ظروف نچسب عمر نسبتا کوتاهی دارند. البته به کیفیت مواد اولیه و نحوه نگهداری هم بستگی دارد.

نچسب رژیمی

6- سرویس های رویی و آلومینیومی

فلز روی برای قابلمه مناسب است ولی کمتر قابل دسترسی است و به سختی یافت می شود. در کنار این می توان گفت که فلز آلومینیوم برای سلامت ضرر دارد و پخت مواد غذایی اسیدی مثل آبلیمو و سرکه در چنین ظروفی باعث خروج آلومینیوم شده و باعث می شود که این ماده به غذای شما وارد شود.

در کنار اینها باید گفت که حرارت در این قابلمه ها به شکل یکنواخت و سریعی پخش می شود. علاوه بر این حساسیت آنها به ضربه باعث می شود که فرم خود را سریع از دست بدهند. ( راهنمای خرید و نگهداری از سرویس قابلمه در فروشگاه اینترنتی دکوماژ )

مزایا

1. آلومینیوم و روی رسانندگی گرمایی فوق‌العاده بالایی دارد. اما باز هم مس در رسانندگی گرمایی از آلومینیوم سرتر است.

2. جنس نسبتا سبکی برای ساخت ظروف پخت‌وپز و جنس قابلمه است.

3. ظروف پخت‌وپز آلومینیومی و رویی درون فر هم قابل‌استفاده‌اند. البته به‌شرط داشتن دسته نسوز.

معایب

1. ظروف پخت‌وپز آلومینیومیِ آنودایزشده‌ معمولا روی اجاق‌های القایی قابل‌استفاده نیستند. مگر اینکه بدنه استیل داشته باشند.

2. این جنس قابلمه ها قابل‌شست‌وشو در ماشین ظرف‌شویی نیستند و باید دستی شسته شوند.

3. درصورت استفاده از کف‌گیر و ملاقه فلزی خش می‌افتند و محتوای فلزی ظرف به درون مواد غذایی راه پیدا می‌کند که اتفاق خوبی برای سلامتی نیست. به همین دلیل برخی کارشناسان تغذیه استفاده از این جنس ظروف را به‌دلیل احتمال ورود آلومینیوم به غذا چندان توصیه نمی‌کنند.

سرویس های رویی و آلومینیومی

7- قابلمه های مسی

این نوع قابلمه ها حرارت را به خوبی و به شکل یکسانی پخش می کنند. در بیشتر موارد داخل مس را با فلزی می پوشانند که مس به غذا وارد نشود. شاید بتوان دلیل آن را هم چنین گفت که مس با مواد غذایی اسیدی و شور واکنش نشان می دهند و می تواند طعم غذا را نیز تغییر دهد.

نکته جالبی که در رابطه با این نوع از قابلمه ها وجود دارد آن است که بعضی از آنها کار دست هنرمندان ایرانی هستند و در بازار به صورت کیلویی هم به فروش می رسند. در کنار این موضوع برندهای بسیاری هم هستند که این سرویس ها را ارائه می دهند. ( راهنمای خرید و نگهداری از سرویس قابلمه در فروشگاه اینترنتی دکوماژ )

مزایا

1. رسانندگی گرمایی مس حرف ندارد. ظروف پخت‌وپز مسی نسبت به تغییرات دما خیلی سریع واکنش می‌دهند و درجه حرارت‌شان با کم یا زیاد کردن شعله زود هماهنگ می‌شود. این قابلیت به توزیع یکنواخت‌تر گرما و پخت بهتر پخت هم کمک می‌کند.

2. چون مس رسانندگی گرمایی بالایی دارد، نیازی نیست برای داغ‌شدن ظرف‌تان قبل از شروع آشپزی معطل شوید.

3. ظروف مسی درصورت نگهداری مناسب دوام خوبی خواهند داشت. زیبایی‌شان هم که تعریفی است. اما اگر سراغ ظروف پخت‌وپز مسی رفتید، پیشنهاد می‌کنیم نوع ضخیم‌شان را بخرید.

4. انواع با ضخامت ۱٫۱۶ تا ۱٫۸ اینچی دوام بهتری دارند. اما ظروف مسی نازک زود غُر می‌شوند.

5. معمولا با دسته استیل عرضه می‌شوند که در این صورت درون فر هم قابل‌استفاده‌اند.

معایب

1. مس فلز گرانی است. یعنی که از ظروف مسی انتظار قیمت ارزان نداشته باشید.

2. روی اجاق‌های القایی قابل‌استفاده نیستند.

3. برای حفظ درخشندگی هرازچندگاهی نیاز به پولیش‌کاری دارند.

4. مس جزو فلزات واکنش‌پذیر است و روی طعم و رنگ غذا اثر می‌کند. به همین دلیل سرویس قابلمه مسی را با لایه‌ای قلع یا استیل ضدزنگ روکش می‌کنند تا مواد غذایی به‌طور مستقیم در تماس با مس نباشند.

منتها روکش قلع به‌مرور از بین می‌رود. بنابراین ظروف مسی باید هر چند وقت یک بار مجددا قلع‌اندود شوند. این درحالی است که روکش استیل دوام بیشتری دارد. اما قیمت را هم بالا می‌برد. البته استیل اندکی از رسانندگی گرمایی مس می‌کاهد.

5. تماس مستقیم مس با اسیدی‌جات سبب نشت این ماده معدنی به مواد غذایی می‌شود. اگرچه مقداری مس برای نیاز روزانه بدن لازم است، اما اگر دریافت مس از نیاز بدن‌مان بیشتر باشد، مس اضافی در طولانی‌مدت در کبد رسوب می‌کند و اختلالاتی در برخی کارکردهای بدن بروز خواهد کرد.

ازاین‌رو استفاده از ظروف مسیِ بدون روکش برای پخت‌وپز می‌تواند خطرناک باشد. روکش خش‌برداشته و ساییده‌شده هم قابل‌قبول نیست. ازاین‌رو به‌دلیل احتمال ورود بیش از حد مس به غذا باید در استفاده از ظروف مسی محتاط بود.

مبتلایان به بیماری ویلسون نباید از ظروف مسی استفاده کنند. این بیماری نوعی اختلال وراثتی نادر است که موجب اشکال در متابولیسم مس و درنتیجه رسوب مس در اندام‌ها می‌شود.

ظروف پخت‌وپز مسی

8- قابلمه های شیشه ای

این نوع از قابلمه ها در واقع همان پیرکس ها هستند. این ظروف بی رنگ را می توان تقریبا بهترین انتخاب برای پخت و پز دانست، چراکه به راحتی می توان درون آن را مشاهده کرد. تا زمانی که به این ظروف ضربه های محکمی زده نشده و شوک دمایی نبیند مقاومت خود را حفظ می کنند. مدل های جدید که از این مدل قابلمه ها در بازار ارائه می شوند در مقابل حرارت مقاومت بیشتری از خود نشان می دهند.

ظروف پخت‌وپز شیشه ای

 

جمع بندی قابلمه های مختلف

در این مطلب ( راهنمای خرید و نگهداری سرویس قابلمه ) سعی بر این داشتیم که تمامی جنس های مختلف ظروف پخت‌وپز را به شما معرفی کنیم تا شما با اطلاعات بیشتری به خرید خود ادامه دهید. باز هم توجه کنید که 55 درصد سالم ماندن یک محصول در نحوه نگهداری از آن است.

بطور مثال سرویس شیشه ای بهترین و سالم ترین سرویس موجود در بازار است که قیمت نسبتا بالایی نیز دارد ولی اگر در نگهداری از آن دقت نداشته باشید به سرعت این سرویس آسیب میبیند و قابلیت استفاده را ندارد. در ادامه به بررسی روش های نگهداری بهینه میپردازیم، با ما همراه باشید

جمع بندی خرید و نگهداری از سرویس قابلمه

نگهداری بهینه از سرویس قابلمه

1– هرگز قابلمه ها را درون یخچال قرار ندهید زیرا بافت های آن در اثر برخورد با سرما و گرمای بیرون از یخچال بصورت ناگهانی آسیب دیده و به مرور خاصیت خود را از دست می‌دهد. اگر در شرایطی خاص به ناچار مجبور به این کار شدید حتما 20 دقیقه قبل از گرم کردن از یخچال بیرون بیاورید تا مقداری سرمای بدنه خود را از دست بدهد و ناگهانی روی شعله گاز قرار ندهید.

2– در هنگام آشپزی با انواع ظروف پخت و پز همواره از شعله مناسب استفاده نمایید . زیرا شعله زیاد به ظرف شما آسیب می زند و در کوتاه مدت باعث خرابی ظروف نچسب شما خواهد شد.

3– همواره از قاشق های مخصوص برای ظروف نچسب و ظروف تفلون استفاده کنید . قاشق های مخصوص ظروف تفلون مانند قاشق یا کفگیر چوبی و یا کفگیر و ملاقه های با روکش تفلون می باشند . هرگز از قاشق استیل و یا وسایل مشابه ان در ظروف تفلون استفاده نکنید چرا که قاشق استیل کاملا به پوشش نچسب آسیب می زند و ان را از بین می برد .

4– درهنگام شستشوی ظروف تفلون و ظروف سرامیک نیز از اسکاچ و سیم زبر استفاده نکنید و حتی الامکان از ابر و یا اسکاچ های مخصوص ظروف تفلون استفاده نمایید.

5– از ظروفی که پوشش تفلون آنها از بین رفته است استفاده نکنید . ظروفی که خاصیت نچسب خود را از دست داده اند و پوشش تفلون آنها از بین رفته است قابل ترمیم نیستند و هرگز انها را بازسازی نکنید .

نگهداری بهینه از سرویس قابلمه

6– قبل از اولین استفاده از ظروف تفلون و ظروف نچسب ، انها را با آب داغ و مایع ظرفشویی بشویید . پس از شستشوی ظروف تفلون و یا سرامیکی و یا گرانیتی چند قطره روغن مایع را درون ظرف ریخته و به وسیله پارچه ای نرم تمام سطح داخلی ظرف را روغن کاری نمایید .

7– در هنگام آشپزی با ظروف تفلون ، اول همیشه روغن را در ظرف بریزید بعدا ظرف را روی اجاق گاز و شعله مناسب بگذارید . هیچ گاه قابلمه ، ماهیتابه و سایر ظروف تفلون را خالی بر روی شعله قرار ندهید .

8– در هنگام خرید ظروف تفلون و ظروف سرامیک حتما به مارک این ظروف دقت نمایید و از برندهای متفرقه به خاطر قیمت پایین این نوع محصولات به هیچ عنوان استفاده نکنید . از این رو ظروفی که خریداری میکنید حتما باید دارای نشان استاندارد باشند و اگر محصول خریداری شما ایرانی باشد حتما علاوه بر نشان استاندارد ، تاییده از وزارت بهداشت نیز باید داشته باشد. تمامی ظروف موجود در فروشگاه اینترنتی دکوماژ دارای تاییدیه وزارت بهداشت و سازمان های جهانی بوده و به شرط اصالت کالا شما از فروشگاه ما خرید میکنید.

تمیز کردن سرویس قابلمه

________________________________________________________________________

برای خرید و بررسی تمامی سرویس قابلمه های موجود میتوانید به این صفحه مراجعه کنید و تمامی محصولات برند های مطرح ایران و جهان مانند سنسی، کاندید، MGS، تیارا، فورته، کاج تفلون، گلد کرون و .. را مشاهده و بررسی کنید و در کوتاه ترین زمان ممکن درب منزل خود تحویل بگیرید. تمامی محصولات فروشگاه اینترنتی دکوماژ اصل بوده و با ضمانت شرکتی تحویل شما عزیزان داده میشود. در آخر باید بگوییم که شما باید طبق نیاز و موارد مصرف خودتان سرویس مورد نظر را انتخاب کنید.

در نگهداری تنها نکته قابل توجه مراقبت از سرویس هاست. تمامی سرویس های قابلمه عمر مفیدی دارند و بسته به شرایط استفاده و نگهداری ممکن است بین 1 تا 10 سال برای شما عمر کنند. پس علاوه بر انتخاب برند های معتبر و جنس مرغوب باید خودتان هم در مراقبت از سرویس قابلمه تلاش لازم را داشته باشید تا مشکلی در آینده برای آن پیش نیاید. با تشکر از حسن انتخاب و اعتماد شما به مجموعه دکوماژ