بسته حمایتی لوازم خانگی به اقشار آسیب‌پذیر به کجا رسید؟

رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی مشهد گفت: هنوز هیچ خبری از سازمان صنعت و معدن در خصوص تامین بسته حمایتی لوازم خانگی اهدایی به اقشار آسیب‌پذیر نشده و شرکت‌ها نیز در این زمینه اعلام آمادگی نکرده‌اند.

رضا رزقیان‌مقدم در گفت‌وگو با ایسنا در خصوص نبود اختلاف قیمت کارخانه تا بازار اظهار کرد: در حال حاضر ۹۰ شرکت قیمت‌های خود را در سامانه ۱۲۴ اعلام کرده‌اند. بر همین اساس هم‌اکنون هیچ‌گونه اختلاف قیمتی وجود ندارد و به علت کاهش قیمت دلار و فراوانی کالا، برخی شرکت‌ها محصولات خود را با ۲ تا ۳ درصد سود به فروش می‌رسانند و برخی از فروشندگان ما نیز با وجود شرایط نامساعد در بازار اقدام به فروش اقساطی کرده‌اند تا بتوانند تا حد ممکن به بسته حمایتی لوازم خانگی کمک کرده باشند.

وی با اشاره به کاهش قیمت لوازم خانگی تصریح کرد: به ‌دلیل نبود صادرات لوازم خانگی داخلی به کشورهای همسایه، آسیای میانه و…، کالا به مراتب فراوان‌تر از همیشه موجود بوده، عرضه فراوان و تقاضا کم است. به همین جهت اخیرا چند شرکت قیمت‌های خود را کاهش داده‌اند.

رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی مشهد افزود: به ‌دلیل اهمیت رویت سریال، شناسه و کالا از نزدیک و از داخل مغازه، فروش اینترنتی در این صنف بسیار کم است و فروش سایت‌ها به هیچ ‌عنوان برای اتحادیه لوازم خانگی قابل قبول نیست.

رزقیان‌مقدم در خصوص آمار تعطیلی واحدها در این صنف عنوان کرد: ما شاهد ریزش ۲۰ تا ۲۵ درصدی واحدها در این صنف بوده‌ایم و برخی از شرکت‌های بزرگ نیز به ‌علت هزینه بالای اجاره و کاهش فروش تعطیل کرده‌اند؛ به طور مثال اخیرا نمایندگی شرکت ال‌جی از ایران خارج شده و با عنوان دیگری در ایران تولید می‌شود. به علت کاهش توان خرید اقشار آسیب پذیر و کاهش مراسماتی چون عروسی، تقاضا در این صنف به‌ شدت کاهش یافته ‌است.

رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی مشهد بیان کرد: خوشبختانه در صنف لوازم خانگی تعدیل نیروی زیادی صورت نگرفته و تنها در شرکت‌ها و واحدهای خرد تعدیل نیرو اتفاق افتاده‌ که آن نیروها نیز از بیمه بیکاری برخوردار شده‌اند.

منبع: ایسنا

در فروشگاه دکوماژ شما میتوانید علاوه بر خرید تمامی محصولات به قیمت درب کارخانه و بهترین قیمت موجود در تمام بازار، تمامی محصولات را همراه با ضمانت نامه شرکتی کالا و 24 ساعت مهلت تست خرید کنید. در این وب سایت میتوانید علاوه بر مطالب خبری مطالب نقد و بررسی و مقایسه محصولات با یکدیگر را نیز مطالعه کنید. با دکوماژ همراه باشید. با تشکر از اعتماد و حسن انتخاب شما